Adwokat Poznań

O MNIE

Dzień dobry,

Nazywam się Aleksandra Barbara Kręglewska – Tabędzka i jestem adwokatem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej oraz mediatorem, wpisanym na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu, oraz Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. 

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ponadto ukończyłam:

  • dwuletnie Studium Prawa Brytyjskiego i Europejskiego – The University of Cambridge – Diploma in „An Introduction to the English and European Union Law” 
  • podyplomowe studia z zakresu bankowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 
  • podyplomowe studia z zakresu mediacji sądowych i pozasądowych, w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu

Obecnie jestem słuchaczem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, na kierunku „Psychiatria i psychologia sądowa”. 

W latach 2010-2012 odbywałam aplikację adwokacką w Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej w Poznaniu, zakończoną z sukcesem egzaminem państwowym.

Od września 2013 roku prowadzę w Poznaniu własną kancelarię adwokacką. Współpracuję z wieloma kancelariami prawnymi, także o zasięgu międzynarodowym, kancelariami notarialnymi oraz licznymi specjalistami, między innymi z zakresu psychologii, bankowości, ubezpieczeń oraz księgowości, których merytoryczne wsparcie pozwala na świadczenie profesjonalnych usług z wielu dziedzin prawa.

Kancelaria świadczy usługi zarówno dla osób fizycznych, jak i innych podmiotów prawnych: przedsiębiorców, spółek kapitałowych, wspólnot mieszkaniowych, fundacji i stowarzyszeń.

Zapewniamy naszym klientom wszelką pomoc, z zakresu prawa cywilnego, karnego i administracyjnego. 

Osobiście specjalizuję się w prawie rodzinnym.  Ponadto występuję jako obrońca w wielu sprawach karnych, zwłaszcza dotyczących przestępstw przeciwko rodzinie, oraz z udziałem nieletnich. 

Z racji posiadanego doświadczenia oraz wykształcenia z zakresu bankowości i prawa bankowego, zajmuję się doradztwem prawnym, w zakresie refinansowania i renegocjowania zobowiązań wobec banków, w tym prowadzeniem tzw. spraw „frankowych”.

Z powodzeniem uczestniczę w negocjacjach i postępowaniach mediacyjnych, wspierając moich klientów i zapewniając pomoc i niezbędne wsparcie merytoryczne.

Jako mediator, zapewniam niezbędną pomoc i wsparcie, na drodze do polubownego zakończenia powstałych, między uczestnikami mediacji, konfliktów. Zwracam uwagę na swobodę stron w kształtowaniu ich sytuacji prawnej oraz dobrowolność przyjętych rozwiązań, których nienaruszalność i wykonalność gwarantuje przede wszystkim wspólna wola stron. 

Wszelkie usługi prawne świadczę także dla klientów anglojęzycznych. 

Zapraszam serdecznie do kontaktu.

Aleksandra Barbara Kręglewska – Tabędzka – adwokat/mediator

adwokat poznań

Agnieszka skoracka - ADWOKAT

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Jarochy obroniła pracę magisterską poświęconą problematyce rozdzielności majątkowej małżonków. Równolegle, zdobywała doświadczenie, pracując jako asystent prawy w kancelarii adwokackiej.  

W latach 2018-2020 odbywała aplikację adwokacką w Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej w Poznaniu, pod patronatem adwokat Aleksandry Kręglewskiej – Tabędzkiej. 

W 2021 r. przystąpiła do egzaminu adwokackiego, uzyskując ocenę pozytywną. 

Wpisana na listę adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Wykonuje zawód adwokata w ramach indywidualnej kancelarii, we współpracy z adwokat Aleksandrą Kręglewską – Tabędzką. Posiada ponad pięcioletnie doświadczenie w pracy zawodowej. 

Specjalizuje się w prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rodzinnego i opiekuńczego, oraz wybranych zagadnieniach z prawa karnego i administracyjnego. 

Posiada znajomość języka niemieckiego. 

ALEKSANDRA TECHNER

Studentka czwartego roku prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jej zainteresowania skupiają się głównie wokół prawa rodzinnego, spadkowego, procedury cywilnej oraz wybranych zagadnień procedury karnej. W kancelarii zdobywa swoje pierwsze doświadczenie zawodowe.

Posługuje się językiem angielskim.